Premiera tomiku poezji Piotra Macierzyńskiego pt. “kwik”

Korporacja Ha!art zaprasza na premierę tomiku poezji Piotra Macierzyńskiego pt. “kwik” do krakowskiego Czułego Barbarzyńcy! Podczas wydarzenia odbędzie się premierowy pokaz klipu Justyny Król do wiersza “XXX [nie wiem czy Justyna jeszcze pamięta…]”. Prowadzenie: Piotr Marecki.

• • •

Drogi ubogi!

“Ubogi”, bo stoi u Ciebie, że poeci rodzą się na ubogich glebach. No i cytujesz jeszcze kogoś, kto mówi, że trzeba upaść na głowę i jeszcze wciągnąć krew nosem, żeby zachwycać się poezją. No więc upadłem na głowę i wciągnąłem.

No i dobrze się w Twoim “chlewie” czułem, wśród tych kwików i chrząknięć. Niezła z Ciebie świnia, potrafisz odsłonić się maksymalnie (“w poezji jest trochę inaczej niż w boksie”). Ja w ogóle dobrze się czuję z poetą, który napierdala głową w pocztową skrzynkę, a jego ukochana dupa musi ją potem otwierać nożem. Który jest jak kot wykąpany i wystawiony na mróz z hipotermią w oczach skrobie w szybę. Który bity przez kolegów w dzieciństwie mści się na niepełnosprawnej dziewczynce i pisze o tym wiersz. Który, onanizując się, odkrywa, że duszy nie da się oszukać ręką. Który o protezach swego ojca pisze tak: “tata nigdy nie bał się psów / zawsze kopał je protezą […] miał nogę na każdą okazję”. Potwór, nie człowiek ten Twój ojciec. Mam nadzieję, że jego protezy zżarły mu już korniki. Ale pamiętaj, dzięki niemu mogłeś napisać te wiersze. Mam Cię z głowy?

Janusz Rudnicki

• • •

Piotr Macierzyński (ur. 1971). Wiersze publikował między innymi w “Studium”, “Kwartalniku Artystycznym”, “Lampie”, “Akcencie”, “Ha!arcie”, “Opcjach”, “Czasie Kultury”. Wydał tomiki “Danse macabre i inne sposoby spędzania wolnego czasu” (2001), “tfu, tfu” (2004), “Odrzuty” (2007), “Zbiór zadań z chemii i metafizyki” (2009), “antologia wierszy ss-mańskich” (2011). Więcej na stronie: http://www.piotrmacierzynski.republika.pl/.

Leave a Reply