1. Організатори конкурсу:
- Літературний благодійний фонд їм. Івана Іова;
- Видавництво Сергія Пантюка;
- Хмельницька обласна організація Форуму творчої молоді України.
2. Мета конкурсу
- Виявлення та соціальна підтримка талановитих молодих поетів, прозаїків і драматургів м. Хмельницького та Хмельницької області, сприяння їх самореалізації та творчому розвитку;
- Соціальна підтримка молодіжної творчої ініціативи та популяризація молодіжної творчості серед учнівської та студентської молоді;
- Активне залучення творчої молоді міста до соціально вагомої діяльності;
- Створення у м. Хмельницькому сприятливого середовища для соціалізації творчої особистості.
3. Фінансування конкурсу
Фінансування конкурсу здійснюється за рахунок спонсорських коштів, доброчинної матеріальної та організаційної допомоги членів Літературного благодійного фонду ім. Івана Іова, Форуму творчої молоді України, Інших громадських та державних організацій.
4. Оргкомітет
Для підготовки і проведення конкурсу створюється оргкомітет, до складу якого входять представники Літературного благодійного фонду ім. Івана Іова, Форуму творчої молоді України, інших організацій та приватні особи, які долучилися до організації і проведення конкурсу.
Оргкомітет конкурсу:
- розробляє календарний план заходів щодо підготовки та проведення конкурсу та забезпечує його виконання;
- визначає кількісний та персональний склад журі конкурсу;
- забезпечує поширення інформації про проведення конкурсу, його зміст та умови участі на території м. Хмельницького та Хмельницької області з залученням ЗМІ, а також оприлюднення результатів конкурсу;
- приймає від авторів рукописи для участі в конкурсі;
- організовує дефіляду авторів та церемонію нагородження переможців;
- розробляє та затверджує кошторис конкурсу;
- здійснює іншу роботу, необхідну для успішного проведення конкурсу.
5. Журі конкурсу
Для визначення переможців та дипломантів конкурсу оргкомітетом створюється компетентне журі, до складу якого запрошуються визнані літератори, а також фахівці у сфері української мови та літератури.
Журі конкурсу уповноважене не відзначати жодного лауреата (дипломанта) конкурсу на рік. Також журі має право відзначати більше одного лауреата/дипломанта з огляду на якість надісланих до розгляду рукописів. Даним положенням передбачається кількісний ліміт переможців (лауреатів) конкурсу - не більше чотирьох осіб. Дипломантів - не більше двох. Журі уповноважене відзначати одного учасника конкурсу заохочувальною премією.
6. Порядок проведення конкурсу
Щорічно, починаючи з 1-го січня і до 1-го травня того ж року, оргкомітет конкурсу приймає рукописи художніх творів, реєструє їх і присвоює їм відповідні номери.
Після 1-го травин усі рукописи, які надійшли до оргкомітету конкурсу, в анонімному порядку передаються на розгляд журі, що здійснює свою роботу до 1 серпня.
9-12 жовтня (Дні пам'яті Івана Іова) відбувається презентація авторів, які взяли участь у конкурсі, під час якої відбувається оголошення переможців та церемонія їх нагородження.
7. Умови участі у конкурсі
До участі в конкурсі допускаються молоді автори віком від 14 до 30 років, які не були раніше переможцями літературних конкурсів І не мають власних авторських видань, і які у термін, визначений даним Положенням, подали до журі рукописи власних творів, написаних українською мовою, у двох номінаціях: "поезія" та "проза і драматургія".
Рукописи художніх творів повинні бути віддруковані па комп'ютері або друкарській машинці і не перевищувати:
- у номінації "поезія" - 100 друкованих сторінок формату А4 (від 25 до 50 окремих текстів);
- у номінації "проза і драматургія" - 200 сторінок формату А4. Мінімальний обсяг рукопису повинен складати збірку поезій (не менше 25 поетичних творів) або прозових текстів малого жанру, або ж великий прозовий твір (повість, роман).
До рукописів додаються:
- автобіографія;
- фотокартка розміром 10 х 15;
- повна домашня адреса, номер телефону.
8. Визначення та нагородження переможців
Визначення переможців здійснюється компетентним журі у кожній з двох номінацій, яким присвоюється звання "Лауреат літературного конкурсу імені Івана Іова". Переможцем конкурсу е особа або кілька осіб, чиї твори визнані найкращим у відповідній номінації.
Окрім переможців в кожній із двох номінацій журі визначає також по два дипломанти, яким присвоюється звання "Дипломант літературного конкурсу імені Івана Іова".
Автори, які стали переможцями конкурсу у відповідній номінації нагороджуються дипломами та:
- у номінації "поезія" виданням його творів у вигляді окремої збірки за рахунок організаторів конкурсу або правом безкоштовної публікації творів у періодичних та інших виданнях м. Хмельницького та Хмельницької області;
- у номінації "проза та драматургія" виданням його творів у вигляді окремої збірки за рахунок організаторів конкурсу або рекомендацією журі на участь у всеукраїнських літературних конкурсах „Гранослов", "Смолоскип" та ін., а також правом безкоштовної публікації творів у періодичних та інших виданнях м. Хмельницького та Хмельницької області.
Автори, які стали дипломантами конкурсу у відповідній номінації нагороджуються дипломами та цінними подарунками. Даним Положенням передбачається повторна участь дипломантів у наступних етапах конкурсу.
|