Іван Іов

ПОЕТИЧНІ ЗБІРКИ ІВАНА ІОВА

  1. "Стяг золотої гілки" - 1983 рік, з передмовою Івана Драча.
  2. "Світло рідної хати" - 1989 рік.
  3. "Книга перша" - 1992 рік.
  4. "Рукопис" - 1995 рік.
  5. "Чернетка" - 1996 рік.
  6. "Періодична система слів" - 1997 рік, з передмовою Сергія Бірюкова (PDF)
  7. "Каліграфія" - 1997 рік.
  8. "Великдень долі" - 1998 рік.
  9. "Невибране" - 1998 рік, з передмовою Миколи Мірошниченка.
  10. "Словопис" - 2000 рік.

    ПОСМЕРТНІ

  11. "Мене вам дав Господь" - 2001 рік.
  12. "Віск іксів" - 2001 рік.
  13. "Вічністю живемо" - 2001 рік.
  14. "Любіть мене врожаєм і землею" - вінок сонетів - 2002 рік.



Про поета
Укладачі


1

Пропонуємо Вашій увазі вірш Івана Іова "Мак" зі збірки "Періодична система слів", сконструйований Ю.Завадським як анімаційний текст за допомогою технології ФЛЕШ.


Увага! З початку 2004 року починає роботу щорічний обласний відкритий літературний конкурс на здобуття премії імені Івана Іова! Читайте Положення про конкурс на сайті Івана Іова:

ПОЛОЖЕННЯ про щорічний обласний відкритий літературний конкурс на здобуття премії імені Івана Іова


Шановні панове! Пропонуємо Вашій увазі добірки листів Івана Іова до друзів-письменників. Запрошуємо і Вас долучитися до цього проекту. Якщо Ви листувалися з поетом, маєте які-небудь матеріали про нього - обов'язково надсилайте. А зараз презентуємо:

Листи Івана Іова до Євгена Барана
Листи Івана Іова до Юрія Завадського


Іван Іов - "ВІТЕР З КИШЕНІ - НА БУРЮ!"

Обсяг "оновленої" газети "ZВІРШІ", яку видає в Тернополі юрій завадський, лаконічний, мов кома. Ота, що продерла символічну дірку в кишені творчого студентства. І той вітер з кишені, об'єднавшись-злютувавшись із буйним вітром у голові, сіє бурю у нашій цнотливій і не вельми цнотливій літературі.

далі >>


Іван Іов - ПИСЬМАК (уривок)

… Передовсім, коли знаєшся на безсмертній ворожбі слів. Перед тим, як вони стають твердою крицею, гострим, безжалісним мечем, як їх зодягти у вогонь. Ти достеменно знаєш, що слова хворі, безсилі, бліді, що вони конче жадають гарячої письмакової крови і плоті. Несподівано на план відійшли римовані рядки.

далі >>


Любіть мене врожаєм і землею - вінок сонетів

Іов І.П. Любіть мене врожаєм і землею. Вінок сонетів. Сімферополь: Доля, 2002 р. 16 с. І воістину так! Справжні твори не гинуть. Ніби з небуття повернувся до нас рукопис сонетів "Любіть мене врожаєм і землею", написаний 37-річним Іваном Іовом...

далі >>


Віскіксів

Іов І.П. Віск іксів. Вірші. - Сімферополь: ДОЛЯ, Кримськотатарське видавництво художньої літератури, 2001 р. - 68 с. Укладач дванадцятої збірки - автор, Поет Іван ІОВ. За його словами "ця збірка - ледь відхилені двері у творчу майстерню-робітню шаленим зоряним протягом, що й душу продимає наскрізь". Отож, увійдіть у "відхилені двері" - і, можливо, відчуєте те, що знав і бачив Поет за життя...

далі >>


Словопис

Іов І.П. Словопис. Супертворотексти-традиція. Хмельницький, "Поділля", 2000 рік. 106 с. "Бозна, чому автор "Словопису" надає переваги біблійному написанню прізвища "І0В", а не народному "ЙОВ", а між тим "ЙОВ" йому більше пасувало б, оскільки у віддзеркаленні з'являється києворуський великокняжий "ВОЙ..." А наш поет якраз належить до тих, хто заВОЙовує все нові й нові мистецькі території для рідного українського слова, - пориньте у глибини розгорнутої Вами книжки і впевніться, що я в оцій анотації анітрохи не злукавив." Микола МІРОШНИЧЕНКО

далі >>


Мене вам дав Господь

Іов І.П. Мене вам дав Господь (поезії): - Хмельницький, НВП "Евріка" ТОВ, 2001. - 44 с. - В кінці ХХ століття - часу сподіваного і цікавого - вибух поезії - мистецький бунт проти системи, яка не виправдала найприземленіших сподівань. "Чисте" мистецтво залишається чи не єдиним захистом від бруду, підлоти, сваволі і т.д. Речники, як правило, мрійники. Івана Іова, що мешкає у вежі із слонової кості, вже не задовольняє тільки осяйний спалах самовитого слова з кольоровим звукописом, а то й пророчими натяками, взагалі - суціль свято для ока, для вуха. Це вже позаду! Прагнеться свята для мозку, для серця і для душі! Художність - головна мета пошуків. Що ж найбільше вражає у творчості поета? Насамперед - легкість письма, вишуканість форми, витончений ритм, свіжість рими і вічний пошук чогось нового, ще ніким не сказаного на шляху до вершини…

далі >>


Чернетка

Іов Іван Павлович. Чернетка. Тексти. - Хмельницький: Доля, 1996. 242 с. - опублікована в інтернеті останнім часом, ця книга є однією із найцікавіших підбірок паліндромної та візуальної поезії 90-х років, що вийшли з-під пера старшого покоління українських поетів.

далі >>


Стяг золотої гілки

Іов Іван Павлович. Стяг золотої гілки: Поезії. - К.:Молодь, 1983. - 64 с. - перша книга поета, позначена часом та ідеологією, проте володіє надзвичайною енерґією вислову, за висловом І.Драча, "життєвим нуртом" слова, котрий вражає свіжістю та відвертістю.

далі >>





© 2002 Yury Zavadsky